zamówienie

prywatność

kontakt

regulamin

cennik

Ekspert

Gospodarka

Praca

ZUS

Podatki

Przepisy

Profil

Logowanie

― Advertisement ―

spot_img

PARP: Branża cyberbezpieczeństwa zyskuje na znaczeniu

Globalne koszty cyberprzestępczości będą rosły o 15% rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając do 2025 r. 10,5 bln USD rocznie, w porównaniu z...
Strona głównaInformator gospodarczyWokół firmyInnowacje biznesowe w branży recyklingu

Innowacje biznesowe w branży recyklingu

(Ostatnia aktualizacja: 24 marca 2022)

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej na kwestie ochrony środowiska, przedsiębiorcy coraz częściej pracują nad rozwiązaniami umożliwiającymi recykling odpadów, które dotychczas były nieprzetwarzane. Drugie życie dla opon czy kartridżów do drukarek to tylko nieliczne przykłady na innowacyjne podejście polskich firm, wspartych z Funduszy Europejskich, w konkursach prowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pojęcie recyklingu jest bardzo dobrze znane już chyba każdemu. Media pokazują coraz więcej drastycznych zdjęć zanieczyszczonych mórz i oceanów, a organizacje pozarządowe tworzą kolejne kampanie edukacyjne, mające zachęcić nas, konsumentów do proekologicznych postaw. Wydaje się, że jako społeczeństwo jesteśmy bardzo świadomi w tej kwestii. Jednak pojedyncze działania, mimo, że bardzo ważne, nie wystarczą, żeby napędzać machinę recyklingu.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!